کاربرد و ویژگی های نوار چسب آلومینیومی

نوار چسب آلومینیومی از فویل آلومینیوم و یک پوشش آستری تشکیل شده که باعث مقاوم شدن آن می شود. جنس چسبی که برای ساخت این نوار چسب استفاده شده چسب پایه رزین است. نوار چسب آلومینیومی در عرض های متفاوتی مثل 5، 7، 10 و … و طول های 25 یا 50 یارد تولید می شود که با توجه به نیازتان می توانید تهیه کنید.

نوار چسب های آلومینیومی در دو نوع ساده و نخدار تولید می شوند که تفاوت آن ها در میزان مقاومتشان است. مقاومت نوار چسب نخدار بیشتر از نوع ساده آن می باشد. نوار چسب ساده را می توان به راحتی با دست برش داد اما نوار چسب نخدار باید توسط کاتر یا هر شی تیز دیگر بریده شود. از نوار چسب آلومینیومی برای درزگیری نقطه های اتصال در عایق الاستومری استفاده می شود.

 

ویژگی ها و کاربردهای نوار چسب آلومینیومی:

– یکی از ویژگی های مهم آن چسبندگی زیادش است. این ویژگی باعث می شود درزهای عایق الاستومری در محل اتصال کاملا به یکدیگر بچسبند و رطوبت، آب باران، برف به آن نفوذ نکند. هم چنین از فرسودگی به خاطر حرارت و نور آفتاب جلوگیری می شود.

– از نوار چسب آلومینیومی برای درزگیری و پوشش اتصال های فایبرگلاس و پشم سنگ نیز استفاده می شود.

– به دلیل مقاومت زیاد و آلومینیومی بودن نوار چسب آلومینیومی کالا تهویه می توان برای هوابندی رابط های اتصالی کانال های خرطومی و فلکسیبل از آن استفاده کرد.

– یکی دیگر از کاربردهای این نوار چسب، پیکربندی عایق پلی اورتان است. بدین صورت که گوشه ی کانال های پلی اورتان را با این نوار چسب به هم متصل می کنند.

– یکی از ویژگی های خوب نوار چسب آلومینیومی رنگ نقره و براق بودنش است که می توان از آن در نما استفاده کرد.

– مقاومت بسیار خوب نوار چسب آلومینیومی در برابر گرما و سرما باعث شده تا از آن در نصب و راه اندازی گرمکن های بزرگ نیز استفاده کنند.

– از نوار چسب آلومینیومی برای درزگیری عایق لوله های برودت و حرارت نیز استفاده می شود.

 

نوار چسب آلومینیومی و خواص آن

همانطور که گفتیم آلومینیوم یکی از اجزای سازنده ی نوار چسب آلومینیومی می باشد که فراوان ترین عنصر در پوسته ی زمین است و مقاومت زیادی در برابر زنگ زدگی دارد. آلومینیوم به خاطر داشتن ویژگی هایی مثل استقامت در برابر وزن، جوش پذیری، انعطاف پذیری و مقاوم بودن در برابر فرسودگی و خوردگی در صنایع بسیاری مثل هوایی و دریایی، انتقال برق، حمل و نقل و ساخت و ساز کاربرد دارد. امروزه با اضافه کردن عنصرهایی مثل مس، روی و سیلیسیوم به آلومینیوم خواص مکانیکی آن را بهبود می دهند.

 

فویل آلومینیوم (Aluminium foil)

فویل آلومینیوم به آلومینیومی گفته می شود که به شکل ورق های باریکی در قطرهای کمتر از 0.2 میلیمتر یا 0.006 میلیمتر ساخته شده اند. فویل آلومینیومی در قرن بیستم به عنوان جایگزینی برای قلع تولید شد و از آن زمان در کاربری های بسیاری از آن استفاده شد که یکی از این ها نوار چسب آلومینیومی است. از فویل آلومینیوم برای بسته بندی محصولات غذایی و آرایشی وعایق کاری در صنایع نیز استفاده می شود. این محصول در انواع مختلف و برای کاربردهای مختلف تولید می شود که آن ها را برای شما شرح می دهیم:

– ضخامت 7 تا 250 میکرون برای فویل آلومینیومی که برای استفاده در صنعت غذا، دارو، بهداشت، صنعت و ساختمان با آلیاژهای مختلف می باشد.

– ضخامت 250 میکرون تا 5 میلی متر برای استفاده در صنایع مختلف مثل نوار چسب آلومینیومی

– تولید پاکت های آلومینیومی چند لایه برای بسته بندی طولانی مدت مایعات

– ترکیب لفاف های آلومینیوم و پلیمر و کاغذ برای بسته بندی کردن مواد غذایی، دارویی و بهداشتی

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 17:00
جمعه
تعطیل

آدرس :

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۴۰، پلاک ۳۲۰ – ۳۲۱ – ۳۲۲

شماره تماس:

۰۹۱۲۱۴۶۳۲۷۶

۰۹۱۲۱۸۸۶۱۲۵

۰۲۱-۶۶۳۱۸۹۳۲

۰۲۱-۶۶۳۱۸۱۰۹

نقشه


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد