قیمت برزنت

پارچه برزنت و قیمت برزنت در بازار

معمولاً برای دوخت چادرهای مسافرتی، کیف، روکش قسمت بار وسایل باربری و … که نیاز به یکپارچه ضدآب است از پارچه برزنت استفاده می‌شود. پارچه برزنت علاوه بر مقاومت زیاد انعطاف‌پذیر نیز می‌باشد. معمولاً وسایلی که با پارچه برزنت دوخته می‌شوند سالیان سال ظاهری مانند همان روز اول رادارند. مقاومت و درصد ضد آب بودن پارچه‏های برزنتی انواع مختلفی دارد. معمولاً برزنت‎ها را در وزن‎های مختلف در هر مترمربع می‌بافند تا مشتریان برای خرید برزنت متناسب دارای حق انتخاب باشند و متناسب با نیاز خود برزنت تهیه کنند. ازآنجایی‌که برزنت به‌صورت کیلویی به فروش میرسد هر چه وزن برزنت در هر مترمربع کمتر باشد مشتری هزینه کمتری را متقبل می‌شود. پس حتماً پیش از خرید برزنت در مورد نوع برزنت موردنیاز خود تحقیق کنید.

پارچه‎های برزنت رنگشان را در اثر شستشو از دست نخواهند داد و هیچ‌گاه بور نمی‌شوند. یکی از دلایل محبوبیت پارچه‏های برزنتی در سایه‎بان‏های سوپر مارکت و همچنین روکش قسمت بار کامیون و … می‌توان به همین ثبات رنگی و مقاومت پارچه‌های برزنتی اشاره کرد.

پارچه‎های برزنتی به‌صورت توپی و رولی در بازار به مشتریان عرضه می‌شود. در ادامه می‌خواهیم به توضیح بیشتر درباره پارچه‏های برزنت و قیمت برزنت بپردازیم. پس در این مقاله با ما همراه باشید تا از نحوه محاسبه قیمت برزنت مطلع شوید.

قیمت برزنت1

برای ساخت چه وسایلی از پارچه برزنت می‌توان استفاده کرد

به دلیل استحکام و مقاومت زیاد این پارچه و همچنین منعطف بودن و ضدآب بودن آن در صنعت برای ساخت موارد زیر استفاده می‌شود.

  • ساخت چادرهای مسافرتی (به دلیل ضدآب بودن و مقاومت آن در مقابل عبور سرما و گرما)
  • استفاده از آن در صنایع نظامی
  • ساخت کیف‎های ضد آب و مقاوم
  • ساخت سایبان برای مغازه‏ها و …
  • استفاده از برزنت در دهانه کولر
  • ساخت روکش مناسب برای قسمت بار ماشین‎های باربری مانند کامیون، خاور و …
  • ساخت چتر
  • ساخت خیمه‏ها
  • استفاده در بیمارستان‎ها و مراکز بهداشتی (به دلیل عدم رشد باکتری در پارچه‏های برزنتی)
  • و غیره

قیمت برزنت2

رنگ‌بندی پارچه برزنت

پارچه‏های برزنتی در بازار به‌صورت ساده و خط‎دار در رنگ‌های سبز، خاکی، قهوه‏ای، مشکی، سفید و سورمه‏ای بازار به فروش میرسند.

قیمت برزنت

برای محاسبه قیمت برزنت عوامل مختلفی دخیل هستند. از این عوامل می‌توان به جنس برزنت، ضدآب بودن، وزن و … اشاره کرد. برزنت‎ها به‌صورت کیلویی به فروش میرسند.

لازم به ذکر است که قیمت برزنت‏هایی که از الیاف پلی‏استر با روکش پی‌وی‌سی بافته می‌شوند گران‌تر از قیمت برزنت نخی است. این اختلاف قیمت برای استحکام و مقاومت بیشتر برزنت‏های پلی‎استر با روکش پی‌وی‌سی است.

برای فروش برزنت‎ها به‌صورت کیلویی دیگر عرض و طول برزنت مهم نمی‌باشد. تنها وزن است که مهم است. درواقع مشتری میزان برزنت موردنیاز خود را خود را به فروشنده اعلام می‌کند و سپس فروشنده با متر کردن برزنت اندازه مناسب مشتری را برش می‌دهد. سپس برای محاسبه قیمت برزنت آن را در ترازو می‌کشد. قیمت برزنت با مقیاس کیلوگرم محاسبه می‌شود. قیمت برزنت‎های ضدآب دارای قیمت بالاتری به نسبت برزنت‎های دیگر است.

انواع برزنت

برزنت‏ها در انواع مختلفی برای مصارف مختلف تولید می‌شوند. هم‌اکنون تولیدی‏های بسیاری در سرتاسر کشور اقدام به تولید برزنت می‌کنند. معمولاً تولیدی‏ها متناسب با سفارش‌هایی که دارند برزنت‎ها را می‌بافند. حال در ادامه می‌خواهیم با انواع برزنت آشنا شویم.

برزنت 1 لا 5 لا : در تاروپود این نوع برزنت از نخ پنبه و پلی‎استر استفاده‌شده است. نسبت استفاده پنبه در این نوع برزنت بسیار بیشتر از پلی‏استر است. در برزنت 1 لا 5 لا 80 درصد پنبه و تنها 20 درصد باقی‌مانده از پلی‎استر است. وزن برزنت 1 لا 5 لا در هر مترمربع معادل ۳۰۰ گرم می‌باشد. معمولاً برای ساخت دهنه کولر از این نوع برزنت استفاده می‌شود. قیمت برزنت 1 لا 5 لا به دلیل وزن کمتر ارزان‌تر است. پس اگر برای شما قیمت برزنت حائز اهمیت است می‌توانید از برزنت 1 لا 5 لا برای مصارف خود استفاده نمایید.

برزنت 2 لا 3 لا : تاروپود این برزنت هم مانند برزنت ۱ لا ۵ لا با پنبه و پلی‎استر بافته‌شده است. وزن برزنت 2 لا 3 لا در هر مترمربع 450 گرم است. نسبت الیاف پنبه به پلی‎استر در برزنت 2 لا 3 لا 80 درصد به 20 درصد است. معمولاً از این برزنت برای ساخت سایبان، چتر و … استفاده می‌شود. قیمت برزنت 2 لا  3 لا به دلیل بالاتر بودن وزن آن گران‌تر از قیمت برزنت 1 لا 5 لا است. قطعاً مقاومت برزنت۲ لا ۳ لا با برزنت ۱ لا ۵ لا متفاوت است. پس اگر نیاز به برزنتی با مقاومت بیشتر دارید می‌توانید از این برزنت به جای برزنت 1 لا 5 لا استفاده کنید.

برزنت 3 لا 3 لا : این نوع برزنت دارای خاصیت ضدآب هشتاددرصدی است. به همین دلیل به دلیل وزن بالاتر و خاصیت ضدآبی قیمت برزنت 3 لا 3 لا از قیمت دو برزنت‎ بالا بیشتر است. الیاف تشکیل‌دهنده این نوع برزنت نیز مانند دو برزنت بالا از پنبه و پلی‎استر است. در این نوع برزنت 80 درصد پنبه و 20 درصد باقی از جنس پلی‏استر است. وزن برزنت 3 لا 3 لا به 550 گرم در هر مترمربع میرسد. از این برزنت برای تولید و ساخت چادرهای نظامی، چادرهای صحرایی، چتر، آلاچیق و … استفاده می‌شود. اگر برای مصارف خود نیاز به برزنت ضدآب دارید می‌توانید بین برزنت 3 لا 3 لا و برزنت 3لا 6 لا یکی را انتخاب کنید. برزنت 3 لا 3 لا به نسبت 3 لا 6 لا دارای قدرت ضدآبی کمتری است. اگر می‌خواهید خیالتان از بابت جنسی که خریداری می‌کنید راحت باشد به شما پیشنهاد می‌کنید تا از میزان هزینه و قیمت برزنت چشم‌پوشی کنید و برزنت 3 لا 6 لا که یکی از مقاوم‌ترین و بهترین برزنت‏های بازار است را خریداری کنید.

برزنت 3 لا 6 لا: این نوع برزنت دارای خاصیت ضدآب صددرصدی است. یکی از بهترین برزنت‎ها برزنت 3 لا 6 لا است. پس اگر به دنبال خرید یک برزنت بسیار مقاوم و مستحکم و ضد آب هستید و بالا بودن قیمت برزنت برای شما از اهمیت بالایی برخوردار نیست، به شما برزنت 3 لا 6 لا پیشنهاد می‌کنید. این برزنت از پنبه و پلی‎استر بافته‌شده است. این برزنت دارای 80 درصد پنبه و 20 درصد پلی‏استر است. وزن برزنت 3 لا 6 لا در هر مترمربع 730 گرم است. دلیل گران بودن قیمت برزنت 3 لا 6 لا وزن بالا و ضدآب بودن آن است. از این نوع برزنت برای تولید روکش‏های کامیون و هر وسیله‎ای که ضدآب بودن و مقاومت در مقابل نور خورشید در آن از اهمیت بالایی برخوردار است استفاده می‌شود.

برزنت 3 لا 6 لا به دلیل مقاومت زیاد خود از عمر زیادی برخوردار است. و سالیان سال بدون هیچ تغییری می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد.

برزنت‎ها در ایران تولید می‌شوند. به همین دلیل تولیدی‏ها معمولاً متناسب با نیاز مشتریان خود اقدام به بافت برزنت می‌کنند. اگر نیاز شما چیزی متفاوت از موارد بالا است می‌توانید برزنت سفارشی خود را به تولیدی اعلام فرمایید. در این مواقع شما حتی می‌توانید میزان الیاف پنبه و پلی‎استر در برزنت خود را هم تعیین کنید. اما پیشنهاد ما این است که از همین مقدار استاندارد استفاده نمایید. چراکه کیفیت برزنت‎های فوق بسیار عالی بوده و پاسخگوی نیاز شما خواهد بود. در صورت تغییر میزان نخ و پلی‎استر ممکن است مقاومت برزنت سفارشی از برزنت‎های بالا کمتر شود. پس سعی کنید از همین برزنت‎های استاندارد برای مصارف خود استفاده نمایید.

استفاده از برزنت بسیار مقرون‌به‌صرفه است. مخصوصاً برای فضاهای روباز که مدام در معرض تابش نور خورشید، باد، باران، برف و بوران هستند. از همین رو برای صرف هزینه کمتر پیشنهاد می‌کنیم تا از برزنت 3 لا 6 لا که دارای مقاومت و استحکام بسیار زیادی است و همچنین دارای خاصیت ضدآبی است برای مکان‎های روباز در شرایط آب‎وهوایی آفتابی، برفی، بارانی و بورانی استفاده نمایید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 17:00
جمعه
تعطیل

آدرس :

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۴۰، پلاک ۳۲۰ – ۳۲۱ – ۳۲۲

شماره تماس:

۰۹۱۲۱۴۶۳۲۷۶

۰۹۱۲۱۸۸۶۱۲۵

۰۲۱-۶۶۳۱۸۹۳۲

۰۲۱-۶۶۳۱۸۱۰۹

نقشه


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد